הלוואות למוגבלים בחשבון

הלוואה – טוב או לא?

הלוואה היא מכשיר פיננסי, שבו המלווה מעביר ללווה סכום כסף מסויים, והלווה מתחייב להחזיר למלווה במועד עתידי את אותו סכום, בתוספת ריבית שמגלמת את מחיר הכסף. האם זה טוב? תלוי למי.

הלוואה היא טובה לצרכי מינוף עסק, שיפור איכות החיים וגם לצרכי גישור כנגד תקבול עתידי. הלוואה עשויה להיות כדאית גם לצורך כיסוי חובות אחרים, בתנאי, כמובן, שפערי הריבית מצדיקים זאת.

מה לגבי לקוחות מוגבלים? האם הם נמנים על אוכלוסית מקבלי ההלוואות? ובכן – ודאי וודאי!! קיימות בשוק חברות ועסקים רבים שהתמחותם במתן הלוואות בכלל, וללקוחות מוגבלים בפרט. הכיצד?

מהו חשבון מוגבל ומיהו לקוח מוגבל?

לקוח מוגבל הוא לקוח אשר במהלך שנים-עשר חודשים, סירב הבנק לכבד עשרה שיקים שמשך, ובלבד שחלפו לפחות 15 ימים בין הסירוב הראשון לסירוב האחרון. ישנם מספר סוגים של הגבלה, בהתאם לחומרתה (מוגבל, מוגבל חמור, מוגבל מיוחד). ההגבלה מתבטאת במספר נושאים, כאשר משמעותה הראשונה היא הגבלה במשיכת שיקים ובפתיחת חשבון נוסף. דהיינו, לקוח מוגבל מנוע מלמשוך שיקים בחשבונו המוגבל, ומנוע מפתיחת חשבון נוסף.

בעל עסק אשר נקלע למצוקה זמנית כלשהי, שגרמה לו הגבלה בחשבון העסק, עלול למצוא עצמו מחוץ לעסק רק בשל כך. הוא הדין לגבי משפחה שעקב אי כשירות זמנית של המפרנס העיקרי – חשבון הבנק שלו הוגבל, ולכן המשפחה  מתקשה להתכלכל.

ההגבלה בחשבון יכולה להיות הזדמנות  להתרגל להתנהלות ללא שיקים ולעבור להתנהלות על בסיס מזומן והעברות בנקאיות. אמנם בשיקים טמונים היתרונות של דיני שטרות, אך בעידן הטכנולוגי שאנו שרויים בו נראה כי השימוש בשיקים ילך ויפחת ממילא.

הלוואות למוגבלים בחשבון

אז לאחר שסקרנו את מכשיר ההלוואה ומהותה של ההגבלה בחשבון עבור לקוח מוגבל, נוכל לסכם ולומר שעבור לקוח מוגבל, נטילת הלוואות למוגבלים עשויה לשפר את מצבו הן לטווח הקצר והן לטווח הארוך. לטווח הקצר ישתפר מאוד תזרים המזומנים שלו, ובטווח הארוך לכשתסתיים תקופת ההגבלה בחשבון, כבר ידע הלקוח לעבוד ללא שיקים, מה שיבטיח שחשבונו לא יוגבל שנית עקב החזרות שיקים.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x