אדם שעובד במעבדה מחזיק שתי מבחנות.jpg

איך ניתן לעבוד עם חומרים מסוכנים במעבדות?

כדי להכין תרופות, חומרי ניקיון, חומרי נפץ ואפילו לבצע ניסויים שונים יש הצורך לעבוד עם חומרי גלם מסוימים הנדרשים בסביבת עבודה סטרילית. יכולות להיות לכך מספר סיבות, כאשר העיקריות שבהן: איננו רוצים שהעובדים יפגעו בריאותית ומצד שני איננו רוצים גם שחומרי הגלם יזוהמו מה שיפגע בתהליך הייצור או בתוצאות הניסוי לצורך העניין. אז איך ניתן לעבוד עם חומרים מסוכנים או כאלה הנדרשים בעבודה סטרילית במיוחד? עושים שימוש במנדפים.

מהם מנדפים למעבדות?

מנדפים למעבדות הם מכשירים מיוחדים הכוללים אקווריום זכוכית שבתוכו ניתן לעבוד עם חומרי הגלם. ישנם מנדפים בגדלים שונים וברמות אטימות שונות על מנת לאפשר עבודה עם חומרי גלם שונים בדרגות רעילות שונות. כמו כן ישנם מנדפים המיוחדים לעבודה עם חומרים ביולוגיים ומנדפים לעבודה עם חומרים כימיים. יש מנדפים שמחוברים אליהם כפפות מיוחדות שבאמצעותן בלבד ניתן לעבוד בתוך המנדף. המנדפים משמשים לצורך יצירת סביבת עבודה סטרילית החיונית מאוד בעבודה עם חומרי גלם מסוימים ו/או כאשר נדרשת סביבת עבודה סטרילית שאיננה מזהמת את חומר הגלם עצמו.

לייצר סביבת עבודה נכונה ובטוחה תוך שימוש במנדפים הנכונים ביותר לצרכים שלכם

ניהול מעבדה הוא לא דבר פשוט גם כך. בטיחות העובדים עומדת לנגד עינינו מדי יום ולאורך כל היום. בטיחות העובדים הנה בעדיפות ראשונה ובנוסף גם עבודה מקצועית וסטרילית עם חומרי גלם שונים לשמירה על טיב המוצר ו/או אמינות הממצאים של הניסויים המתבצעים במקום גם כן חיונית. לשם כך נעבוד עם מנדפים למעבדות אשר יספקו לנו את הסביבה הנדרשת לנו לביצוע העבודה על הצד הטוב ביותר. כמובן שיש סוגים שונים של מנדפים המאפשרים עבודה עם חומרי גלם שונים, מנדפים בגדלים שונים ומנדפים עם דרגות אטימות שונות לעבודה עם חומרי גלם בדרגן סיכון גבוהה יותר. לבסוף יש גם מנדפים קבועים ומנדפים ניידים. יהיה עליכם לבחור את המנדפים המתאימים ביותר לצרכים שלכם ולעבוד המתבקשת במעבדה ועם חומרי הגלם המדוברים. 

איך נדע מה מתאים לנו ביותר?

כאמור יש מנדפים מסוגים שונים ולעתים זה עשוי לבלבל את בעלי המעבדות – איזה מנדף הם עשויים להצטרך? האם זה יתאים לדרישות משרד הבריאות? ועוד. אנו בחברת סטטיטק מתמחים בייצור, ייבוא ושיווק מנדפים למעבדות וכן ציוד למעבדות. הצוות המקצועי שלנו ישמח לייעץ לכם בנושא ולספק לכם את המנדפים המתאימים ביותר לצרכים שלכם עם אחראיות על כך. צרו עמנו קשר באתר או בטלפון ונשמח לתת לכם שירות. 

תודה לחברת סטטיטק שעזרה בהכנת הכתבה. מוזמנים לבקר באתר החברה ולהתרשם ממגוון המוצרים: https://www.statitech.co.il/

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x