עורך דין פשיטת רגל

הליך פשיטת רגל הוא לא דבר נעים. אתם וודאי מייחסים מונח זה אך ורק לחברות או תאגידים אולם דעו כי גם אנשים פרטיים רשאים להכריז על פשיטת רגל במידה ועובדים בתנאי הסף. פשיטת רגל אומרת שאדם שאינו יכול לעמוד בחובותיו יכריז על פשיטת רגל. במילים פשוטות הוא ירוויח כתם למוניטין האשראי שלו בבנקים ובחברות האשראי במשך שנים קדימה ואף יספוג מגבלות כלשהן במשך 4-5 שנים מהכרזת פשיטת הרגל אולם לאחר מכן יוכל להתחיל לחיות מחדש, להשתלב שוב בחברה הכלכלית כאדם התורם לכלכלה ולחברה ולא כעול עליה. עו"ד פשיטת רגל יצטרך ללוות אתכם לכל אורך התהליך, הן בהתנהלות המשפטית, בייעוץ וכמובן גם בהתנהלות מול רשויות המיסים, מול הנושים שאתם חייבים להם כסף ועוד.

מיהו פושט רגל?

אדם פרטי שסך חובותיו עולה על 150 אלף שקלים ואינו יכול לעמוד בהוצאות החודשיות בצורה קיצונית. גם במקרים בהם לאדם יש פחות מ150 אלף שקלים חובות הנחשבים למקרים מיוחדים ייתכן ובית המשפט יקבל את בקשתו לפשיטת רגל. מלבד אדם פרטי גם חברה או תאגיד כמובן שסך החובות שלהם עולים על סך הנכסים שלהם והם נחשבים לחדלי פירעון יוכלו להכריז על פשיטת רגל. במהלך הליך של פשיטת רגל החייב בתיווך הממונה על התיק יגיעו להסדרים מול הנושים שבהם יוכל לעמוד החייב במשך תקופת ההליך. במידה ויש בידי החייב נכסים ימונה כונס נכסים לצורך מכירתם וגריסת החובות או חלק מהם. חוק חדלות פירעון החדש בה לעזור לאנשים שנקלעו לחובות באופן פרטי או במסגרת העסק שלהם ואינם יכולים לעמוד כבר בחובותיהם אלא נכנסים לבוץ עמוק יותר בכל חודש. המטרה של החוק היא לעזור לחייב לחזור לתפקוד מלא כמה שיותר מהר ולתרום לחברה הכלכלית במדינת הישראל ולא להפוך להיות נטל על החברה. הוא עושה זאת על ידי הגבלת החייב בפרטים רבים ומצד שני מסייע בהגעה להסדרים נמוכים מול הנושים כדי שיוכל לעמוד בהם. לאחר 4 שנים של הליך פשיטת רגל ייתכן ויקבל החייב הפטר מיוחד מיתרת חובותיו.

מהו הפטר חובות?

אדם פרטי או בעל עסק המגיעים למצב של חדלות פירעון ואינם יכולים לעמוד בחובותיהם נאלצים להתמודד עם חובות גדולים. גם בעזרת חוק חדלות פירעון החדש הקיים כדי לעזור לחייב ולאפשר לו לנהל חיים במסגרת הסדר התשלומים מול הנושים, עדיין לא יוכל לסגור ב4 שנים של הליך ההפטר את כל חובותיו אם יהיו אלה רבים המצריכים פשיטת רגל. על כן קיים הפטר מיוחד אותו יוכל לקבל אדם בסוף תקופת הליך פשיטת הרגל (4 שנים של הסדר תשלומים מול הנושים) ובהתאם להחלטת בית המשפט כמובן. לא כל אחד מקבל את ההפטר אולם אם תימצאו זכאים לכך תוכלו להיפתר מיתר החובות שלכם ולהתחיל את חייכם מחדש. 

המגבלות השונות על פושט רגל:

על פושט רגל יש מגלות שונות שיכולות להקשות עליו את התהליך אולם אין ברירה ויש לשאת בהם: בין היתר לא יוכל החייב לצאת לחו"ל בתקופת החזר התשלומים לנושים. החייב לא יקבל אשראי, הלוואה, כרטיס אשראי או שיקים לשימוש במהלך תקופת ההליך. כמו כן הוא יסומן כלקוח מוגבל חמור בבנקים. 

מתי בכל זאת כדאי להכריז על פשיטת רגל?

במידה ואתם לא יכולים כבר לעמוד בהוצאות החודשיות ויש לכם חובות רבים מכך שתוכלו להשתלט עליהם – אל תחכו שיהיה יותר גרוע. התקשרו כבר היום למשרד עורכי הדין גלעד נרקיס. המשרד מתמחה במקרים של חדלות פירעון ופשיטת רגל וטיפלת במאות תיקים שונים עם רקעים וסיפורים הדומים למקרה שלכם. צרו קשר באתר או בטלפון ונשמח לעמוד לרשותכם.

פייסבוק עו”ד גלעד נרקיס

ליצירת קשר עם משרד עורכי דין גלעד נרקיס:

טלפון: 03-7554975
פקס: 03-7554976
אימייל: gilad@narkis-law.com
כתובת: מגדלי ב.ס.ר 3, רח’ כנרת 5 בני ברק (מול קניון איילון) קומה 20

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x